Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

odpověď

(administrátor, 3. 2. 2008 21:12)

Dovolím si reagovat na podněty pana Skácilíka.
1. Adresa je dána automaticky, mohla jsem volit jen slovo nebo slova před estranky.cz. Vlastní a jednoduchá adresa by vyžadovala člověka znalého tvorby stránek (to já nejsem) a muselo by se asi platit za doménu.
2. Barva textu je dána šablonou, nelze volit.
3. + P.S. viz bod 2
Ještě bych dodala, že pokud se v našich řadách najde někdo, kdo umí tvořit stránky bez šablon a tím pádem bez omezení, ráda mu tuto práci přenechám, opravdu nejsem odborník. Přečtěte si prosím to, co píšu v rubrice úvod.
Děkuji.
Zdraví A. Liberová

dnešní seance 31.1.2008

(Jiří Skácilík, 31. 1. 2008 22:31)

Vážení čtenáři a přispěvatelé,
přišedši z dnešní seance jsem ještě za tepla / dokud nezpomenu příliš složitou adresu našeho webu / se na ně podíval. protože brousím na síti asi 10let dovoluji si upozornit v této fázi na 3 věci, které mě hned trkly do očí a jsou v kompetenci admina.
1/ Příliš komplikovaná adresa serveru pro stránky. Doména 3-tího řádu asi není to pravé, i když se možná platí nejméně.
2/ Úvodní strana je v příjemné zelené barvě, ale činí text v nabídce málo čitelný. takže, asi bych zvolil jinou barvu pro text v nabídce menu.
3/ Chybí mě možnost barevné volby textu příspěvku. I když je zatím pouze několik přispěvatelů, při případném rozjezdu dalších bude uvedené forum hodně nepřehledné a pak by asi bylo potřeba volit nějakou stromovou formu.

A pokud jde o dnešní průběh , tak akceptace na poslední zpravodaj dle mého soudu byla dlouhá / což si účastníci mohou i jinak zajistit /. Tím se nedostávalo na další, možná v tu chvíli zajímavější témata. Ale jinak jsem byl spokojen. Děkuji všem účastníkům a organizátorům. Skácilík, Zlín

PS. nyní jsem si všimnul, že není možnost opravy, takže je nutno po napsání dobře redigovat

Výroční čl. schůze.

(Straka Jar., 26. 1. 2008 20:42)

Připomínám všem zlínským včelařům, že 3. února 2008 je VČS zlínských včelařů !!! Restaurace u Barcuchů pod jižními svahy ve Zlíně.

Prolet včel.

(Straka Jaromír, 24. 11. 2007 17:21)

Nevím jak jinde ale zde ve Zlíně a konkretně na Podhoří bylo v pátek 23.11 tak krásně a teplo, že se včely prolétávaly tak intenzivně, že jsem se až lekl, jestli se snad nechtějí vyrojit.

Krmení a léčení včelstev

(Šimeček, 2. 8. 2007 22:22)

V tuto dobu by všichni včelaři měli mít včelstva z poloviny nakrmené a vložené gabony, jinak včelstva slábnou a nepodají na jaře příštího roku patřičný výkon(netýká se samozřejmě oblastí s pozdní jedlovou snůškou). Zjišťuji že mnozí včelaři se touto zásadou neřídí a začínají krmit až koncem srpna či v září, což je v příkrém rozporu s biologií včelstva, které se v září již má připravovat na zimu, nikoliv zpracovávat zásoby a kvůli umělé snůšce (z láhve) být podněcováno k plodování.

Něco pro odlehčení - včelařský vtip.

(Straka, 16. 7. 2007 15:40)

Baví se dva sousedé: Tak co Franto jak jsi spokojen se včelami co sis pořídil? Spokojen a moc, med jsem sice ještě neviděl, ale tchýni popíchali již parádně !

Dalsi info k dane problematice

(Mirko Palecek, 9. 7. 2007 11:44)

http://www.zachrantevcely.cz/

Přečtěte si - článek a diskusi

(administrátor, 10. 5. 2007 7:41)

http://zvedavec.org/zvirata_2039.htm?PHPSESSID=c428955f429c3322ed0d08b4eec88b90

Jsou včely rozumné ?

(Straka, 30. 4. 2007 17:02)

Často se o včelách hovoří jako o rozumných tvorech. Zdůvodnuje se to budováním pravidelných šestibokých buněk / a to v úplné tmě !!/,schopností orientovat se v prostoru a jinak. Že to ale s používáním rozumu u nich není tak vážné mě přesvědčily vloni. Mám tři úly těsně vedle sebe. Před všemi česny je jedno dlouhé prkno. Vloni na jaře jeden úl zůstal prázdný. Vyčistil jsem ho a uzavřel / asi špatně /. Při rojení v červnu vyletěl roj ze sousedního úlu vedle tohoto prázdného. Usadil se blízko na švestce. Protože jsem byl přitom, tak jsem šel připravit rojáček na odchycení. Než jsem ale vše připravil, tak jsem zjistil, že roj se již stěhuje do toho sousedního prázdného úlu. Tak jsem si říkal: to jste museli vyletět, věšet se na strom? Vždyť vám vystačilo přelézt po tom prkně před česnem jenom cca 20 cm a mohly jste být v novém obydlí! Ale oni ne , ony mají zafixované, že roj musí vyletět, pověsit se a teprve potom se stěhuje na nové působiště. Rozum v takovém případě nic nezmůže. Jsou to zafixované pudy a s tím nejde nic dělat !!

Poděkování

(administrátor, 27. 4. 2007 21:39)

Pane Strako, děkujeme za váš příspěvek, k tomuto tématu přidávám jeden odkaz

http://mwm.cz/clanek1.php?id=1311&pjmeno=&kredit=&p1=

Já osobně nepozoruji žádný rozdíl v chování včel když mám nebo nemám po ruce ve včelíně mobil.

Jak to je s orientací včel ?

(Straka, 27. 4. 2007 21:29)

Objevila se zpráva, že mobily tedy mobilní telefony dezorientují včely a ty netefí domů tedy do svého úlu.
Při té příležitosti se mi oživil starý problém. již dávno jsem se zamýšlel jak vlastně včely se orientují. Létají až 4 km tam "zapadnou" do lánu řepky, chvíli tam pracují tak , že se motají z květu na květ a když už mají nasbírano dost tak si řeknou : a teď domů ! Ale to je třeba najít ten svůj úl, který je třeba schovaný pod stromy, nebo i v keřích a pokud jich je tam několik v řadě tak musí poznat, že patří do toho třetího z leva / například /. Při srovnání velikosti včelky a všeho ostatního co ji stojí v cestě to je výkon úctyhodný. Mapu asi nemají, snad nějakou buzolu nebo nevím. A teď do toho ještě mobily - no opravdu obdivuhodný výkon !!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26