Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Námět o kronice zlínských včelařů

(Josef Okál, 5. 4. 2011 10:58)

Vážená paní Liberová - námět o kronice zlínských včelařů je velmi zajímavý. Bylo by vhodné historii včelařství postupně možná zveřejňovat ve Zpravodaji. Měl by to mít na starosti jeden editor nebo kronikář. Postupné zveřejňování až po dnešní dny - doplněné o zajímavosti ze života naší ZO by bylo také závazkem, že kronika se dostane do povědomí všem členům, což by naplnilo Vámi prezentovaný záměr, bude však záležet na tom, jaké stanovisko zaujme výbor nebo zda tento ušlechtilý záměr vyšumí do ztracena.Srdečně Vás zdraví J. Okál

Re: Námět o kronice zlínských včelařů

(Jirka, 5. 4. 2011 21:20)

To je podle mne podnětný nápad. Ti co přistupují pomocí internetu si to mohou číst i odjinud, a ti co dostanou Zpravodaj to mohou mít tištěné. P.S. Jen ta pozvánka na VI. včelařskou akademii, Zpravodaj číslo 32.str.4 se nějak autorovi nepovedla. Tak nekvalitní pozvánku jsem už dlouho neviděl. Jen nevím zda uvedená osoba dole o tom ví? Jirka

Re: Re: Námět o kronice zlínských včelařů

(Jaroslav Matoušek, 13. 4. 2011 19:45)

Zdravím a připojuji tuto pznámku: Výbor ZO se tímto návrhem zatím zabýval jen okrajově, protože bylo potřeba se nejprve zabývat aktuálními záležitostmi ( setkáním důvěrníků, Včelařskou akademií,Dnem Země a dalšími ).Bude se jím dále zabývat na své řádné květnové schůzi. Zatím převládl názor, že by se zveřejňování kroniky ve Zpravodaji mohlo negativně projevit na jeho přece jen omezeném rozsahu nebo zvýšené ceně. V elektronické podobě bude vycházet na těchto stránkách. Ještě si dovolím poprosit přispěvovatele, aby ke svému křestnímu jménu laskavě připojili i své příjmení. Díky.

Setkání důvěrníků

(Jaroslav Matoušek, 2. 4. 2011 21:11)

uskutečnilo se dnes (v sobotu 2.dubna v 9 hodin)na Horákově Mlýně za účasti šestnácti důvěrníků (kteří nejsou členy výboru), osmi členů výboru (z nichž jsou 4 zárověň důvěrníky), všech tří členů revizní komise a jednoho hosta.Po úvodním slově předsedy př.Kalendy se ujali slova oba ozdravní referenti
(přátelé Sousedík a Babík) a po nich už se rozvinula živá diskuze, ve které dominovala témata "léčení včel" a "včelařské zájezdy". Výbor akci zhodnotí na své řádné schůzi 6.4.

Připomenutí

(Jaroslav Matoušek, 29. 3. 2011 21:30)

Připomínám, že v sobotu 2. dubna se koná na Horákově Mlýně ve Zlíně v 9 hodin "Setkání důvěrníků".
Účast všech, kterých se věc týká, je žádoucí a vítaná.

včelařská přednáška MVDr. Klímy

(Pavel, 7. 3. 2011 18:50)

Díky výboru za zabezpečení MVDr. Klímy na přednášku. Měla vysokou úroveň a přitom byla velmi srozumitelná.

Re: včelařská přednáška MVDr. Klímy

(Jar. matoušek, 17. 3. 2011 8:30)

Potěšila mě také velmi solidní účast členů i přístup provozovatele hotelu Sole ( ozvučení ).

článek na www.novinky.cz - nový občanský zákoník a včely

(A. Liberová, 14. 2. 2011 8:42)

Článek na novinách, který se týká i chovu včel...
http://www.novinky.cz/domaci/225121-novy-zakonik-spadne-li-sousedovo-jablko-k-vam-je-vase.html

Re: článek na www.novinky.cz - nový občanský zákoník a včely

(J.Matoušek, 14. 2. 2011 20:07)

Stručně pro ty, kteří nebudou hledat v odkazovaném textu. Zaletí-li vaše včely jednotlivě na sousedovu zahradu, nepovažují se za váš majetek.Zaletí-li tam váš roj, je to váš majetek a máte mít možnost si ho sebrat.Usadí-li
se tento roj v sousedově úlu, je jeho majetkem.
Jedná se však teprve o návrh zákona, který jde k projednání do vlády.

Tak už je to zas celý měsíc

(Jaroslav Matoušek, 12. 2. 2011 20:51)

od příspěvku př. Okála ( 11.1 2011 ) a nikdo ani ťuk. Následovaly přece dvě akce solidního významu, které si alespoň nepatrný příspěveček zasloužily.( Ples a VČS ). Nezbývá mi, než věřit, že si šetříte příspěvky do jarního čísla Zpravodaje, které má uzávěrku 1.3.2011.

Výroční členská schůze

(Jaroslav Matoušek, 7. 2. 2011 13:18)

Konala se dne 5.2.2011 od 9 hodin v již tradičním místě U Barcuchů ve Zlíně za účasti přibližně poloviny členů ZO.(Účast tedy nevybočila z běžného průměru dosahovaného v posledních letech). Cílem tohoto příspěvku není VČS hodnotit, ale naopak vyzvat k hodnocení účastníky, protože máme (výbor) zájem o vaše názory, připomínky, postřehy a inspiraci.
Nepředpokládám sice žádnou masovou reakci, ale předem děkuji za každou, jakoukoli.

Včelařský ples

(Jaroslav Matoušek, 23. 1. 2011 19:54)

V sobotu 22.1.2011 se uskutečnil v IH Moskva ve Zlíně již tradiční včelařský ples pořádaný naší základní organizací.Děkuji i touto cestou všem, kteří se ho zúčastnili. Na podrobnější hodnocení bude prostor jak na schůzi výboru (2.2.), tak i na výroční čl. schůzi ( 5.2.2011),
ale již dnes lze říci, že proběhl v příjemné přátelské atmosféře a že byl celkem úspěšný i po finanční stránce.Díky.

Do diskuse

(Josef Okál, 11. 1. 2011 15:50)

Vážení včelaři, funkcionáři. Ing. Straka mě navrhl zkusit konverzaci na diskusních stránkách zlínských včelařů. Zkusil jsem to, ale škoda času. Ing. Strakovi to přispělo k tomu, jak uvádí důvody, že vystoupil z ČSV a končí s diskusí na webu. Já si uvědomuji, že své připomínky pro zlepšení činnosti a aktivit zlínských včelařů můžu řešit na našich včelařských seancích, takže s diskusními příspěvky také končím, ale budu velmi rád, když naši včelařskou problematiku budeme neomezeně a demokraticky řešit na našich seancích, na které vás všechny srdečně zvu - ale nechoďte tam mlčet. Pokud jde o pseudonyma Jesse ze zlínského Colorada, doporučuji mu, ať je férový a nehraje si na hrdinu a když chce něco v ZO zlepšit, ať svou snahou přispěje k řešení problémů a neradí nám z poza buka. Srdečně zdraví J. Okál

Re: Do diskuse

(Anna Matoušková, 11. 1. 2011 19:58)

Pane Okále, připojuji se k Vaší výzvě Jesse Jamesovi, aby se neschovával za pseudonym. To je zvykem na Facebooku, na i-Dnes a bůhvíkde jinde, ale na stránkách včelařů se mi to zdá zbytečné a trochu i nemístné. Aspoň já jsem vždycky ráda, když vím, s kým mám tu čest.
Ostatně - Jesse James má možnost přijít na naši výroční schůzi a říci svůj názor všem.
Pokud se týká seancí, nemám nic proti tomu, aby se na nich mluvilo i o organizačních záležitostech, ale myslím, že hlavní náplň by měla být odborná včelařská - možná, že by se potom posluchači trochu rozmluvili.
Pokud vím, tak výbor ZO má v úmyslu v tomto směru pomoci.
Zdravím. A.M.

Nehazte flintu do zita

(jesse james colorado, 9. 1. 2011 13:31)

Zdravim vsechny vcelare, zvlaste pak pritele ing. Straku.Pozorne sleduji diskusi na tema cinnost nasi organizace.Bohuzel je smutnou skutecnosti,ze pritel Straka ma v mnohem pravdu.Clenu mame jako maku,ale aktivne se do prace zapojuje mizive procento.Musim vsak na obranu nasi mlcici vetsiny konstatovat, ze v jinych organizacich to neni lepsi. Ani vyhledove necekejme zazraky.Rad bych timto apeloval na vsechny vcelare udrzme aspon to co mame.To znamena vydavani zpravodaje a poradani seanci.Pro mne osobne prubeh 9.sjezdu a personalni obsazeni zadnym zklamanim neni.Kdyby tomu bylo jinak povazoval bych to za zazrak.Proto budme realisty a ne snilky.Pevne verim priteli ing Strako ze sve rozhodnuti jeste prehodnotite,neni treba hazet flintu do zita.Dale vyzyvam mlcici vetsinu aby si vyhrnula rukavy, plivla do dlani a zacala uz konecne neco delat. Preji vsem pevne zdravi a mnoho uspechu v letosnim roce.

Zvláštní zviditelnění -pokracování

(Straka Jar., 9. 1. 2011 12:15)

A co je asi nejvíce zarážející, že na na tyto, asi skutečně provokující apely nereaguje ani nikdo z vedení? Nebo vedení taky doufá že se ozve někdo z členské základny a tudíž nechce vzbuzovat představu, že život v org. je jenom záležitost vedení ?? Pak by to bylo pochopitelné! Ale moc se mi to nezdá !
Trochu jsem se dlouze rozepsal, snad to je tím, ze je to asi můj poslední příspěvek na těchtéo stránkách. Rozhodl jsem se ukončit členství /tedy vystoupit/ v Českém svazu včelařů. K tomu mne vedly závěry 9. sjezdu v Praze a hlavně obsazení vedoucích postů /hlavně toho nejvyššího/
které bylo tam dohodnuto. To moje zklamání ze zivota zlínské organizace , které jsem projevoval mi toto mé rozhodnutí jenom usnadnilo. Tak slibuji, že již nebudu dávat rady ani se rozčilovat, jako nečlen k tomu ani nebudu mít právo. Budu dále včelařit a tak doufám, že se z členy budeme i nadále stýkat.
Úspěšný rok 2011 přeje Straka J.

Zvláštní zviditelnění

(Straka Jar, 9. 1. 2011 11:52)

Ano asi má př. Matoušek pravdu,vnitřní záležitosti organizace by se neměly možná "ventilovat" na veřejně přístupném místě, ale toto zveřejnění je třeba chápat jako zoufalou snahu probudit organizaci k životu / aspoň v tom spolkovém!/ Za sebe jsem se snažil zavedením Zpravodaje uvést do života tiskovinu, kde by všichni členové/ nebo alespoň většina která chce/ měli možnost podělit se o své zážitky ze včelařského života. Jak to dopadlo o tom jsem již psal. Stejně tak př. Okál svojí snahou zavést kroje zase sledoval zviditelnění organizace . Ale koupení kroje málo, je třeba ho předvádět při každé jenom trochu vhodné příležitosti. A na to si asi oprávněně zase stěžoval. Zřejmě ani s průběhem svého "dítěte" totiž seancí /zaplať pánbu za ně/ není úplně spokojený, tedy hlavně s účastí a aktivitou na nich, protože zavádí "provokativní" diskuse.To je zase snaha nějak probudit aktivitu. Snad se ptáte co furt mají? Co se jim , těm nespokojencům nelíbí? Vždyť v organizaci se děje víc nez v jiných. Ale, a v tom se s př. Okálem shoduji, že naše organizace, hlavně počtem členů a většinou soustředěných v jednom městě by měla a troufám si i tvrdit že má povinnost dělat víc a dávat větší přiklad. To co je ve Zlíně uděláno je výsledek práce několika obětavců, kteří buďto udělají, pak to je tak, jak dovedou a stihnou, a nebo není, protože nestihnou. A že to není přehánění je vidět i na těchto stránkách. Zoufalé až provokativní apely nechávají každého klidným a nezůčastněným. Přitom návštěvnost na našich stránkách je poměrně vysoká, průměrně 20-25 denně. Jistě že všichni nejsou ze zlína, ale jistě dost jich je. A přitom žádná odezva, nic. Ani to obecné: byl jsem zde zdravím...... Tak má vůbec někdo zájem o práci v organizace , které je členem ? Neměla by se tato organizace raději přejmenovat na Rozdělovnu léků a dotací ? Vždyť to je hlavní její náplní!

Poněkud zvláštní zviditelnění

(Jaroslav Matoušek, 8. 1. 2011 23:02)

Ano, troška ( a někdy třeba i více ) humoru nezaškodí. Ale musí to být opravdu humor. Humor by to možná i mohl být, kdyby byl příspěvek uveřejněn na interním mediu zlínských včelařů.
Je však uveřejněn naopak v mediu veřejném, neboli přístupném všem ( tedy i lidem méně obeznámeným s poněkud svéráznými způsoby komunikace mezi včelaři zlínské organizace ).

Píšu vám za výbor - troška humoru nezaškodí

(Josef Okál, 5. 1. 2011 17:17)

Pane Strako a pane Okále - nechte si svých poučení a návrhů, vždyť my na výboru jsme mistři slova a činu, tak se s tím smiřte, že vaše rady nás jen zdržují od činorodé a příkladné práce. My nemáme čas se zdržovat nějakou polemikou. V Novém roce vám to dokážeme! Těšte se. Vaši včelařští aktivisté.

PF 2011

(Kalenda, 29. 12. 2010 17:24)

Šťastný nový rok, hodně zdraví a štěstí.
Rodinnou pohodu přeji členům výboru, důvěrníkům a ostatním členům naší základní organizace, včelařské veřejnosti a ostatním funkcionářům i členům ČSV a lidem kteří mají blizko k přírodě a včelám především.

Přeji Vám zdravá a silná včelstva, která Vám budou přinášet hodně fyzické a psichické potěchy v roce 2011.

ing Kalenda Jiří


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »