Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Odborná včelařská přednáška

(Petr, 1. 3. 2009 18:41)

Podle plánu ZO by měla být v neděli 8.3.2009 odborná včelařská přednáška. Na seanci se o ní nic nehovořilo. Bude opravdu uskutečněna a když ano s jakým tématem? Děkuji za odpověď.

nová zpráva

(Fr.Novák, 21. 2. 2009 18:45)

Přátelé,v květnu se uskuteční soutěž o nejlepší potravinu.Pořadatelem je zlínská pobočka agrární komory.tato informace je čerstvá,podrobnosti se dovíte na seanci 26.2.09.Je to rozsáhlejší soutěž a agr.komora požaduje od OV ČSV Zlínsvého zástupce v oblasti rozhodování a organizaci.Tuto informaci jsem dostal od př.Okála a moje subjektiví stanovisko je zvolit za ZO Zlín př.Straku,neboť má na podobné soutěže názor,který nelze pominout,nebo př. Fiantu,který vždy zastupuje pozitivní stanovisko ZO Zlín a v tomto směru má všech pět pohromadě,nebo př.Hnilicu ,velkochovatel včel z Jasenné a je to odborník v chovu i medu v naší oblasti.Můj názor není podstatný ,ale tímto vyzývám skalní účastníky i ty ostatní,kteří se o tom dozví,aby přišli na seanci,kde se dozví detailnější informace od př.Okála.Sejděme se Franta

Poděkování a kokain

(Straka Jar., 20. 2. 2009 11:08)

Paní Liberové dík za vysvětlení, zase jsem chytřejší a Sousedíkovi dík za informaci, jenom zapomněl sdělit, kde se ten kokain shání abych ho mohl včelám dávat.

Včely mají rády kokain

(Sousedík, 20. 2. 2009 9:47)

Entomologové zkoumají mechanizmy vedoucí k závislostem.
O včelách je známo, že za odměnu udělají mnohé.Stačí kapka sladké šťávy a včely začnou tančit radostné tanečky.Tým vědců z různých australských univerzit zajímalo, jak chování včel ovlivní dávka stimulující drogy.A nastal skutečný tanec!Omámené včely začaly tančit s mnohem větším elánem než ty, kterým byla dávka drogy odepřena.Vědci doufají, že pokusyse včelami napomohou v odhalení skrytých mechanismů drogových závislostí.

p. Strakovi

(A. Liberová, 20. 2. 2009 7:00)

Barevně vyznačené dny v kalendáři jsou dny, kdy byly na stránky přidány nějaké články. Když si na ten barevný den kliknete, tak se Vám ukáže, co se ten den změnilo na stránkách.

Dotaz na pí Liberovou

(Straka Jar., 19. 2. 2009 20:24)

Prosím o vysvětlení co znamenají barevně vyznačené dny v kalendáři / nad počítadlem/. V unoru 3.8. 11. a pod. Děkuji předem .

Ruční pohon k medometu

(Straka Jar., 19. 2. 2009 18:11)

Předsedo, kolikrát jsem ti a nejen tobě zdůraznoval: Když něco sháníš tak běž nejdřív ke Strakovi. Jestli tam nepochodíš tak teprve hledej jinde. A platí to i ručním pohonu, mám několik starších tak doufám, že si vybereš. Zdravím Straka

Ukončení diskuse o anonymech

(Pavel Šimeček, 19. 2. 2009 10:01)

Toto je můj poslední příspěvek na výše uvedené téma.O zbytečnosti o něm diskutovat svědčí i to,že ze své podstaty každý příspěvek na internetu je anonymní,což prokázal na těchto stránkách jeden přispěvatel tím,že zde diskutuje jak pod svým jménem,tak pod třemi různými pseudonymy(neptejte se mě prosím kdo-já to vím a nemám potřebu to dalším lidem sdělovat).
Pojďme raději k jiným tématům.Nevíte náhodou o někom,kdo je technicky zdatný a pokusil se opravit pohon ručního medometu? Jeho závadou je že prokluzuje.
Jinak jak vidíte letošní zimování včel? Zdá se mi,že již dávno nebyla zima pro naše včely tak příznivá a pokud do zhruba 3 týdnů pustí počasí naše včely ven na prolet,nebude to mít chybu.
Zdravím všechny včelaře,kteří to s naší organizací a s těmito stránkami myslí dobře(vlastně i ty ostatní) a přeji všem hezký den.

Anonym.

(Straka Jar., 18. 2. 2009 20:01)

A někdo ví kdo je Špagetka ? Asi ne tak předsedo neodpovídej. Odpovím já. Štaflík, jednooký mnich, brtník a jiní jsou lidé, se kterýmy nemá smysl diskutovat. Je to ztráta času Zdravím.

předsedovi

(Špagetka, 18. 2. 2009 16:08)

Předsedo, odpovídal jsi Štaflíkovi, ale ne na vše. Můžeš tedy konečně nám všem méně informovaným sdělit, kdo se skrývá za označením Brtník, Jednooký mnich, atd?

Diskuse :

(Kučera Miroslav Zlín, 17. 2. 2009 21:46)

Děkuji p. Šimečkovi,že po několikáté naznačil k čemu tato elektronická stránka slouží.Osobně já,bych si přál,kdyby včelař "praktik" tady napsal svůj denní... poznatek,co dělal a je potřeba udělat.Věřím,že k těmto článkům vznikne i neanonimní diskuse.Děkuji za pochopení,včelař začátečník.

Odpověď Štaflíkovi

(Pavel Šimeček, 16. 2. 2009 19:19)

Diskuse již začíná být poněkud legrační a nevčelařská,
ale budiž.Ptáš se mě na můj názor na anonymy a já ti odpovím příkladem,který doufám nejenom ty pochopíš.
Na anonymy zásadně neodpovídám (jsou zlé a většinou
mají za cíl adresátovi uškodit),zatímco tobě odpovídám,přestože píšeš pod pseudonymem.Na přelomu 19.a 20.století si mnozí lámali hlavu nad tím,kdo je vynikající básník Petr Bezruč a jen ti zasvěcení
věděli...Byl to snad anonym?!
Jinak tě,Štaflíku,vítám na našich stránkách a pojďme se raději bavit o včelách. Jak ti letos zimují? Včelaříš ve Zlíně? A co jiného či zajímavého o svých včelařských zážitcích či včelích produktech nám můžeš sdělit?

předsedovi

(Štaflík, 16. 2. 2009 10:43)

Můžeš nám - méně chápavým předsedo sdělit, kdo je brtník, Pavel, Jirka a jednooký mnich? Myslím si, že i já naslouchat umím dobře, ale z historie diskuse to vyvodit nelze a myslím, že ani ostatní to nedokáží..... ledaže bys to byl ty sám (?). K tomu bys mohl přidat svůj názor na anonymy všeobecně. Svůj postoj k anonymům jsi zatím nevyjádřil.

Medové masáže

(A. Liberová, 13. 2. 2009 16:23)

Pane Strako, ještě nic není ztraceno, na stránkách www.aktip.cz se můžete dočíst o dalších termínech konání kurzu medových masáží.

Termíny konání:
Pátek 10.dubna 2009 od 16.00 do 19.00 hodin
Sobota 23.května 2009 od 9.30 do 12.30 hodin
Pátek 14.srpna 2009 od 16.00 do 19.00 hodin
Pátek 20.listopadu 2009 od 16.00 do 19.00 hodin
Místo konání: AKTIP, Perucká 23, Praha 2
Cena: 800,- Kč
Počet účastníků: 8 osob

Konzultanti, u kterých se můžete objednat
Ing. Daniela Bérešová
telefon 602 656 912,
mail beresova@aktip.cz

Medové masáže.-Simecek

(Straka Jar., 13. 2. 2009 15:56)

Na příspěvek který je podepsaný ihned reaguji. Škoda ze předseda nebo pí Liberová nedali vědět, kdy a kde se instruktáž o medové masáži koná, možná by jelo víc lidí. Já osobně, pokud by to čas dovolil tak určitě. Právě v takovém případě je zřejmá výhoda internetových stránek rychlá informovanost, kterou jinak nelze zajistit. Jen kdyby ji členové, kterí ke stránkám mají přístup / a přístupů je podle počítadla dost, i když všichni nemusí být ze Zlína / využívali. A nedá mi to, ještě k anonymům. Pokud chci kritizovat a bojím se podepsat , tak budiž, ale proč se někdo nepodepíše pod prohlášení typu prohlížel jsem podložky a varroazy jsem našel málo - to prostě nechápu. Zdravím Straka

zamyšlení nad posledními příspěvky

(Pavel Šimeček, 13. 2. 2009 12:15)

Protože bylo v posledních příspěvcích několikrát citováno mé jméno a zmiňována naše organizace, musím na ně reagovat. Nejdříve k Jednookému mnichovi. Píšeš, že pokládáš za zbabělé na těchto stánkách vystupovat pod pseudonymem. Kdybys nebyl jenom jednooký, ale i jednouchý a dokázal naslouchat i jiným, věděl bys například kdo je Jirka, Brtník, a další, stejně jako i já dobře vím, kdo je Jednooký mnich. Já naopak pokládám za zbabělé, když někdo organizaci kritizuje za její prohnilost, špatnou činnost, neschopnost a přitom nedokáže převzít dlouhodobou zodpovědnost za její zlepšení v některé z vedoucích funkcí (předseda, místopředseda,..). Uvidíme za rok, jestli se něco v Tvém postoji změní...
Kritizuješ také Šimečka, že v některém z minulých příspěvků citoval bibli. Kdybys nebyl jednouchý, doslechl by ses jistě, že bible byla nejenom v minulosti, ale je i v přítomnosti nejvydávanější a nejčtenější knihou na světě. Nepokládám proto za nic špatného z takového "bestselleru" citovat.
Z Brtníkova příspěvku jsem pochopil, že by mě někdo z účastníků kurzu medových masáží napsat něco o tom, co se na kurzu dozvěděl, nikoliv o tom kdo a s jakou motivací na kurz jel. Tak tedy: kurz probíhal v Praze, v první teoretické části jsme se dozvídali, jak se medové masáže provádějí, jaký je mechanismus jejích působení (vytlačení škodlivých látek dlouhodobě usazených kolem páteře) a na co všechno mají kladný vliv (potíže krevního oběhu, alergie, revmatické onemocnění svalů a kloubů, plísňová onemocnění střev a pokožky, choroby vnitřních orgánů, bolesti hlavy, ženské potíže, deprese, atd.). Také jsme se dozvěděli, kdy se nemají medové masáže v žádném případě používat (alergie na med, otevřené rány, tumory, čerstvý záchvat mrtvice, vysoký oční tlak, trombóza, atd.). Ve druhé- praktické části, si frekventanti kurzu pod vedením lektorky medovou masáž prakticky vyzkoušeli.
Jinak mám pro přítele Straku dobrou zprávu ("ach jo, to nešťastné moje stáří")-medové masáže pomáhají i při všech stavech slabosti podmíněných stářím. Takže teď si jenom sehnat dobrého maséra/ku a vše se zase v dobré obrátí.:-)

Masáže

(Straka Jar., 10. 2. 2009 17:35)

Ach jo to neštastné moje stáří.Nevím jak jsem to četl, ale zdálo se mi že to byl výlet s Okálem. Asi proto, že Okál o těch masážích mluvil na seanci a tak jsem masaze automaticky spojil s Okálem.Anebo předsedu spojuji stále s Okálem Omlouvám se ale stáří je potvora. Jako kurz pro včelaře ? Jestli jo, tak to jsem navrhoval kurz použití kys. mravencí v boji proti varroaze.

Medové masáže :-)

(A. Liberová, 10. 2. 2009 11:34)

Tak abych to uvedla na pravou míru, byla jsem tam s Pavlem Šimečkem, kterému se nechtělo jet samotnému vlakem...... :-). A jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Pane Strako, jaký máte Vy typ na kurz? :-)

Medové masáže.

(Straka Jar., 10. 2. 2009 10:30)

No prosím a pak ze jsme si rovni. Paní Liberová s Okálem na masáže jela se mnou by určitě nejela. Ach jo !!

brtníkovi a jednookému mnichovi

(A. Liberová, 10. 2. 2009 7:05)

Na medové masáže jel předseda a mě nalákal, takže jsme jeli spolu. Byl to pěkný výlet do Prahy. Masáže jsem po kurzu zatím prováděla jen svým dětem, je to příjemné pro mě i pro ně. Každému doporučuji. O medových masážích vyšla kniha, má ji předseda. Jde o nich najít dostatek informací na internetu. Do fotogalerie jsem přidala o masážích článek. Pokud by měl někdo zájem, předvedu.
Mazání anonymních komentářů..... to nechci sama rozhodnout, možná by to měl projednat výbor, já sama jsem také pro podepisování příspěvků, mně podepisování žádné problémy nedělá. Opravdu je to divné odepisovat brtníkovi nebo jednookému mnichovi, jsme snad dospělí lidé. Raději reaguji na příspěvky př. Nováka, př. Straky nebo př. Šimečka. Potom můžeme v diskusi pokračovat i ústně, když se někde potkáme. Podle mě anonymy patří do koše.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »