Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Malý zájem?

(Pavel, 26. 8. 2008 22:59)

Jsem přesvědčen o tom, že je řada včelařů, kteří sem chodí, ale jen nakouknou a jdou jinam. Přitom by se zde mohlo diskutovat o celé řadě věcí. Mě teď např. zajímá jak to vypadá u ostatních s varroázou. Já jsem zatím poléčil Gabonem a pod včelkami na dně (podložce) není jediný roztoč. Jak to vypadá u vás ostatních?

také zjišťuji malý zájem

(jirka, 26. 8. 2008 22:36)

No, možná bych nebyl tak jednoznačný a lhostejností bych malý přístup na stránky našich včelařů nenazval. Ale, asi před 1-2 měsíci se mě pokazil počítač. Tak jsem se rozhodnul pro celkovou obměnu. A pak začala obnova adres, web kontaktů atd. I začal jsem hledat tuto webovou adresu. Na internetu jsem na ni rychle nanarazil, tak začalo listování ve Zpravodaji, kde jsem ji předpokládál uvedenu v každém čísle. Tak si totéž můžete zkusit. No a o výjezdní seanci 28.8.2008 se také mnoho nedovíte. Zdraví Jirka

Zarážející lhostejnost.

(Straka, 10. 8. 2008 22:13)

Tak jsem se dozvěděl, že stránky ZO ČSV Zlín budou zrušeny, pro malou aktivitu.Asi to tak bude, v sobotu byl zájezd, na stránkách o něm nic. v srpnu je výjezdní seance, na stránkách o ní opět nic. A přitom vím, že kdyby se na schůzi předseda zeptal zda stránky zrušit či nechat, tak by se zvedl les rukou pro nechat. Tak včelaři dokud stránky jsou předhodím téma k diskuzi. Je schopna královna se sama nakrmit, tedy přijímat potravu nebo je závislá na svém doprovodu, který ji musí krmit. Praktický význam mojí otázky si zatím nechám na pozdější dobu, ale opravdu tato otázka má praktický význam. zatím počkám na názory Zdravím Straka

Včelařský kurz

(Straka, 17. 6. 2008 12:45)

V sobotu 21.6. se koná v Neubuzi včelařský kurz- není zaměřený výlučně na něco ale obecně co se chovu včel týká. Pořádá sice ZO Slušovice ale já zvu zájemce jejím jménem. Začátek v 9,00 sraz u prodejny v Neubuzi . Kdo neví kde je Neubuz tak ve Slušovicích přez náměstí,okolo kostela, okolo školy pořád rovně Zdravím Straka

Malé-nebo velké zklamání

(Jirka, 4. 6. 2008 21:30)

Tak jsem se podíval po čase na Zpravodaj a zjistil, že tuto sobotu 7.6.2008 se má konat u př. Hnilici v Jasenné ukázka s přednáškou o nástavkovém včelaření.
Bohužel už nic více.... KDY a KDE . A přitom tyto stránky mohly operativně uveřejnit čas i místo a lehce nakreslit přístupovou trasu. A vyvrátit případně, že se akce nekoná, když není žádná aktualizace.

Sazenice akatu.

(Straka, 21. 5. 2008 21:04)

Kolego pokusil jsem se napsat na adresu uvedenou ve zprávě ale bohužel nepodařilo se - údajně špatná adresa. Pokud můžeš oprav

Akát trnitý

(Milar, 19. 5. 2008 15:46)

Podařilo se mi ze semen vypěstovat sazeničky trnitého akátu, které jsou dnes vysoké cca 10-20cm. Vysadil jsem jich více a proto mám k dispozici deset sazeniček, které rád daruji případným zájemcům. Nyní je vhodný čas k jejich vysazení ven.
Zdůrazňuji, že jich daruji, nikoliv prodám, proto předpokládám, že tato moje nabídky nebude samazána.
Kontak se mnou přes adresu pmilar@seznam.cz.

Nepříjemné zpoždění

(Straka, 7. 5. 2008 21:34)

Na stránkách ZO ČSV Zlín je stále jako aktualní zpravodaj ten z podzimu 07 a přitom je již od dubna 08 nový - jarní.Takže nejrychlejší prostředek informace - internet je opět v podání ZO Zlín ve zpoždění

Studené počasí

(Pavel, 16. 4. 2008 21:43)

Po krásných teplých dnech kdy včelky intenzivně pracovaly, přišlo deštivé a studené počasí. Co si myslíte, jak ublíží tento zvrat našim včeličkám?

Co nyní kvete?

(Pavel, 12. 3. 2008 21:14)

Reaguji na Jirku - Pavel v předcházejícím příspěvku nebyl Šimeček (ten je až nyní). Líska už je odkvetená, nyní kvetou jívy, krokusy, podběly, devětsily, bledule. Kontakt na stolaře není možné na těchto stánkách uvést (zákaz komerčních inzerátů), zavolejte na kontaktní číslo v našem zpravodaji.
Jinak včelstva mají nyní dva až tři rámky plodu, z důvodu nastávajícího chladnějšího období dejte pozor na dostatek glycidových zásob v blízkosti plodu (dosažitelnosti pro včely).

Kvete líska a jíva

(Jirka, 12. 3. 2008 16:48)

O ničem dalším zatím nevím, mimo některé květy / asi krokusy / Ale potřeboval bych kontakt na stolaře, který má v rukou výrobu moderních úlů a navíc je schopen držet starší úlovou míru. No a jak jsem už dříve napsal pro admina...asi by bylo dobré, když se začne přihlašovat s komentáři více lidí, tak je vhodný odkaz k uvedenému článku a ne jen skládat příspěvky jeden za druhý, bez ladu a skladu...PS- Pavla jsem odhadnul na Šimečka, ale Jirku budete hledat složitěji..

Radostný pohled

(Pavel, 12. 3. 2008 13:59)

Včera, t.j. 11.03.2008 jsem byl u včeliček a to byl radostný pohled. Hejna včeliček spěchala z úlu a hejna zase dovnitř. Potěšitelné bylo, že většina přilétajících včeliček měly na nožkách žluté pylové rousky. Na česně se to jenom žlutilo. Přitom nikde v blízkém okolí nejsou vidět žádné květy. Nechápu kde pyl včeličky objevily. Ví někdo co v této době včelky navštěvují?

Co dál na jaře 2008

(Straka, 11. 3. 2008 14:36)

Ano máme za sebou opět poměrně teplou zimu a tak je předpoklad ze se bude opakovat situace z roku 2007 - doporučuji přečíst můj příspěvek O moru včelího plodu. Byl bych rád kdyby vyvolal diskuzi - proto byl napsán

jak jste přezimovali?

(Skácilík, 9. 3. 2008 21:53)

Je škoda, že málo včelařů využívá internet a tím zcela přirozeně také uvedenou stránku. Tak jsem se chtěl jen zeptat. Nic víc. Jarní prohlídky máte za sebou , díky slabé zimě a teplému počasí?

Je to tak

(Skácilík, 18. 2. 2008 18:12)

Ano, pane Strako, také jsem tam byl a bylo nás asi 15-17, kteří měli internet v dosahu. Ale připojit se a něco napsat ze zkušeností, případně reagovat na jiný příspěvek je ještě daleko, jak jsem již dříve napsal. Přeji hezký den

Vcelari na internetu

(Straka Jar., 17. 2. 2008 20:33)

Na posledním setkání vcelařů zazněl dotaz, kdo má alespon obcasný přístup na internet. Zvedl se les rukou, tak jsem si ríkal je to dobré ! Ale skutečnost je asi jiná, zádný dotaz, zádný nápad no prostě nic. Tak asi i tato cinnost a moznost kontaktu skoncí! Skoda! Zdravím Straka

Jestě k adrese.

(Straka Jaromír, 11. 2. 2008 10:34)

Byl jsem svedkem, kdy na včelařském setkání byla dávána edresa vcelari@gmail.com Coz se mi jevilo skutečně jako složité a těžko zapamatovatelné ale adresa Vcelaři.estranky.cz je podle mne jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Není nic jednodušího a tak není třeba nic měnit. Jenom používat a psát. Zdravím Straka

K prodeji

(Jiří Skácilík, 3. 2. 2008 22:00)

Asi jste mě pochopila jinak. Já měl na mysli také nabídku včelařského sortimentu, tzn. nejen ten prodej. Ale jak vidíte, kdyby zde bylo více přihlášených, už by se špatně odkazovala odpověď, protože chybí v příspěvku možnost reakce.

odpověď

(administrátor, 3. 2. 2008 21:43)

Jak je uvedeno v úvodu, stránky nesmí být použity za účelem prodeje, muselo by se za ně v tomto případě platit. Myslím si, že propagaci svých výrobků by si měli obstarávat výrobci sami. Tyto stránky by měly sloužit jinému účelu, ne prodeji a nákupu..... přece tady nebudeme prodávat med... když to přeženu :-)

Naše stránky

(Jiří Skácilík, 3. 2. 2008 21:38)

Jednak se velice divím proč se tolik ospravedlňujete, když nikdo zatím neprojevil v tomto směru více snahy uvést moderní prostředek komunikace k uplatnění.
A pokud se divíte, že včelaři málo navštěvují uvedené stránky, tak asi zásadní veličinou / podle mne / je malá zkušenost s internetem a jeho možnostmi. Příčiny nemíním příliš rozebírat i když jsou celostátně známé. Od malé vybavenosti domácností PC, přístupu k internetu s jeho vysokou cenou za připojení a provoz atd. Svou roli jistě má také věk a konzervatizmus včelařů. Pokud se nevytvoří základní skupina uživatelů těchto stránek, kteří zde najdou to co hledají a trochu také nepřispějí radou a zkušenostmi dalším, tak se nemohou rozvinout k většímu životu.Tak mě napadlo, že by zde byl třeba dobrý ceník včelařského sortimentu od pana Straky. Nebo, ceník z prodejny ve městě v budově Čedoku.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »