Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Dotace-Jesse james

(Straka Jaromír, 13. 2. 2010 12:56)

Vážený jesse jamesi z colorada Ani mně se nelíbí když někdo nejprve shání dotace a pak teprve včely. Bud rád že jsme v "kapitalistickém pekle" Je to totiž jedinný funkční systém. Socialismus až prošustroval všechno co nakradl tak stačilo zacinkat klíčema a byl pryč. A že to jde i začít z mála a při práci to je opravdu vidět i na př. Hábovi. Tím nechci říkat, že o dotace se nemá bojovat, jsou-li pak se o ně zajímat. Ale nezbytným předpokladem pro začátek včelaření nejsou !!!!

jesse james colorado

(Kalenda Jiří, 12. 2. 2010 8:30)

Vážený příteli byl bych rád, kdybys si svoji totožnost odhalil, neboť ve slušné společnosti a na seriózních diskuzních stránkách je to normální. Pokud si stojím za svým názorem tak se nemusím schovávat za všelijaké přezdívky.
Příteli snad nepatříte mezi ty, kteří v minulosti již dosáhli na nějaké dotace.....Vážení přátelé,

včelaři si mezi sebou říkají a oslovují příteli, ale jsou jen přítelové pokud chtějí získat nějakou informaci. V opačném případě tají a mlží, aby se jíný přítel nedozvěděl jak a jakým způsebem provádí určité činnosti ve svých včelstvech. To nemluvím již o snůžkách a výnoserch jednotlivých včelařů na jednotlivých stanovištích.
Tady z 99% řekne pravdu jen když se splete, jinak je to lež od samého počátku.
Proto bych Vás poprosil, aby jste tyto stránky využívali pro seriózní debatu, informovali pravdivě, neosočovali a nepomlouvali mezi sebou, ale vždy u svého komentáře podepsali pravým jménem a příjmenín a ne nějakou smyšlenou přezdívkou.

Dotace

(jesse james colorado, 11. 2. 2010 13:08)

Vazeni pratele vcelari,nelibi se mi kdyz chce nekdo zacit vcelarit ,ale prvni vec kterou udela je ta ze se zacne shanet po dotacich.Uz se konecne probudme.Zjistime ,ze nejsme v socialismu, ale v kapitalistickem pekle.Statni pokladna je prazdna a kde nic neni tam jest velmi tezko domahati se dotaci.Co se tyce komercnich vcelaru zeptejte se pritele Haby kolik dostal penez na uly .Rad vam odpovim za nej.Ani korunu.Vsechno budoval za pochodu a tezkych osobnich obeti. Protoze vazeny priteli vcelari vcelarit se musi srdcem.Dotace na technicka zarizeni dostal az mnohem pozdeji.

Kurz prohližitelů

(Kalenda, 10. 2. 2010 7:41)

Doporučuji všem pročíst si pozorně materiál, který připravili ing Babík Evžen a přítel Gerža z kurzu prohližitelů včelstev a je zveřejněn na našich emailových stránkách ZO ČSV Zlín.

Dotaz k dotacím

(Krejcirant@seznam.cz, 5. 2. 2010 11:52)

Vážení přátelé.Jelikož jako začínající důchodce uvažuji o založení několika včelstev zajímá mne zda je možno požádat o nějaký příspěvek na jejich pořízení.Protože se dnes jedná o částku pro mne dost vysokou zkouším co se dá.Zajímalo by mne proč právě v našem kraji je dotoce limitována věkem 15-50let?Nebo už jako 61.jsme neperspektivní třebaže můžu ještě 15-20 roků včelařit.Jednak můžu pomoci svých včelek pomoci nejen sousedním zahradám,ale také své zahrádce.Budu mít na tuto hezkou zálibu dostatak času.Díval jsem se také na tak zvané evropské dotace tam je zase tak zv.technická pomoc limitována částkou 50% z pořizovací částky 20 000kč což se mi zdá jako částka dost vysoká.Uvažuji o pořízení tak 3.včelstev a nemusím mít medomet za 25 000kč když si myslím,že mi postačí za 14 000kč.O příspěvek na pořízení úlů se nehovoří.Myslím si že, je to všechno jen pro komerční včelaře kteří chtějí na chovu včel vydělat a ne pro nás kdo chceme chovat včely pro zábavu a užitek.Děkuji předem za odpovědˇa čekám co mi poradíte.

Nově zvolený výbor na výroční schůzi

(Kalenda, 26. 1. 2010 11:04)

Členové nově zvoleného výboru si zvolili na krátkém zasedání při průběhu výroční schůze i hlavní funkcionáře základní organizace Zlín a to takto:

ing Kalenda předseda
ing Hurta místopředseda
ing arch Bosák jednatel
př. Haluza pokladník
př. Sousedík ozdravná referent
ing Matoušek důvěrníci
př. Vysloužil
př. Šimeček
př. Hába
ing Babík
ing Straka
př. Ponížil
př. Dymák

a členská schůze byla seznámena s rozdělením hlavních funkcí při závěrečném jednání výroční schůze.

Ostatní funkce a referentská místa budou projednány na výborové schůzi, která se uskuteční dne 3.2.2010 v salonku restaurace MAJA na Příluku v 18:00 hodin. Jednání se uskuteční společně i se členy výboru, kteří již nepokračují v oficiélní práci výboru, ale chtějí být i aktivními členy naší organizace. Všichni aktivní členové i důvěrníci základní organizace jsou vítáni, pro zapojení do činnosti jednotlivých komisí naší základní organizace.

Je to organizace všech členů, nikoliv jen úzké skupiny lidí. Hlavním motem, který by nás měl spojovat je CHOV SILNÝCH A ZDRAVÝCH VČEL. Jen takové nám mohou přinést maximální uspokojení jak ekonomické tak i duševní.

ing Jiří Kalenda
mobil: 602558994
e-mail: kalenda.jiri.ijk@seznam.cz
www.kalenda.biz

Výroční členská schůze

(Jaroslav Matoušek, 25. 1. 2010 19:53)

Zdravím všechny přátele včelaře.
Včera 24.1.2010 se konala výroční členská schůze naší základní organizace.V klidné pracovní přátelské atmosféře byl m.j.zvolen i nový výbor ZO.Vzhledem k tomu,že ve výboru je i dost členů zvyklých pracovat s internetem,věřím,že se to brzy projeví
i na těchto stránkách.
S pozdravem "Moru zmar!"
Jaroslav Matoušek,tel.:577438893,737761282
e-mail:matousekjar@email.cz

Začínající včelař

(Jaromír straka, 25. 12. 2009 13:05)

Pro p. Hudce, protože se vám neozval jiný více fundovaný včelař ze Zlína tak se ozvěte na mail stras@post.cz což bude lepší nebo v nejhorším na tel 603732446 Pěkné vánoce a úspěšný rok 2010 přeje Straka

Fenomenální včely

(Petr, 16. 12. 2009 10:08)

Chtěl bych upozornit na to, že vyšla nová publikace "Fenomenální včely". Lze ji koupit i v knihkupectví Archa za 380,- Kč.

hladam pomoc

(Tibor Hudec, 14. 12. 2009 20:05)

Dobry den.
Rad by som zacal s chovom včiel viete mi poradit ako? Som zo Slovenska okr. Levice ale manzelka je zo Zlina. Uprednostnim osobne stretnutie ak by to bolo mozne. Na koho sa mozem tel. obratit?
Dakujem za ochotu.

Už o včelách píší i HN

(Jirka, 1. 11. 2009 23:22)

http://hn.ihned.cz/c1-38840240-tajemny-zabijak-vcel

historie spolku

(Jirka, 27. 9. 2009 8:46)

Jak bylo na poslední seanci řečeno, má být v příštím roce dosti významné výročí spolku včelařů ve Zlíně. Při této příležitosti mě napadlo, že naši předchůdci jistě měli svou kroniku kam si průběžně zapisovali události spolku, ale také asi i města a rodin i členů, včetně fotografií. Takže bych rád věděl, zda někdo ve výboru / nebo ze členů / již podniknul kroky k zjištění uvedené historie až do dnešních dnů. A samozřejmě si uvedené skutečnosti nenechal jen pro sebe, ale v pravidelných článcích je poskytoval nejen do zpravodaje, ale i třeba do okresních novin. Přeji hezký den. Jirka

Souzěž o nejlepší med.

(Jaroslav Studeník, 24. 9. 2009 23:40)

Vážení přátelé,
kdo se chce zůčastnit soutěže o nejlepší med a dosud si nezakoupil jednotné skleničky, může tak učinit po tel dohodě s př. Studeníkem na tel. čísle 608 370 774.
Druhá možnost je donést vzorek medu v jiné sklenici o objemu minimálně 250 ml a před soutěží si zakoupit jednotnou sklenici a med přelít.
Soutěž se uskuteční poslední čtvrtek v říjnu, to je 29.10.2009.

odkaz

(Anna Liberová, 31. 8. 2009 21:22)

http://www.kr-zlinsky.cz/docDetail.aspx?docid=118642&doctype=I07&&cpi=1

Mor včelího plodu ve Zlínském kaji

(Petr, 31. 8. 2009 20:56)

Tam jsou jenom všeobecné informace. Lze se dozvědět něco konkrétnějšího, např. jaké jsou na zlínsku ochranná pásma se zvláštním režimem?

Re: Mor včelího plodu...

(Iva Liberová, 31. 8. 2009 19:19)

Dobrý den,
o situaci víme, je vážná, ale myslím si, že není třeba propadat panice. Pokyny k zamezení dalšího šíření moru včelího plodu od Krajské veterinární správy Zlín naleznete v rubrice Informace Státní veterinární správy.

Mor včelího plodu ve Zlínském kaji

(Petr, 31. 8. 2009 19:14)

Četli jste již v MF Dnes:
"Zlínský kraj - Pokud máte rádi med, už brzy si možná budete muset nechat zajít chuť. Ve Zlínském kraji je totiž největší ohnisko nákazy morem včelího plodu z celé České republiky.
Hrozba je dokonce tak velká, že krajská hygienická stanice už vytvořila ochranná pásma se zvláštním režimem."
Nebo na http://www.vcely.or.cz/konference.pl (G.Pazderka - Kraj bojuje s včelím morem)
Budem i zde blíže informováni?

Krásný zájezd

(Jirka, 26. 7. 2009 23:48)

Fotky jsou pěkné a získané poznatky asi také členové uplatní. Snad autor alespoň u některých obrázků doplní komentář. Osobně mě zajímal technický popis uvedeného zařízení a také poznatky z úlů v polystyrenu, pokud tomu skutečně tak bylo. Děkuji Jirka

Praxe ve včelíně

(Marina Kaplijová, 8. 7. 2009 15:42)

Získala jsem velmi cenné zkušenosti od pana J.Háby s chovem včelstev. Praxí ve včelíně jsem získala potřebné poznatky pro začínajícího včelaře-vše mi bylo vysvětleno velmi srozumitelně a na odborné úrovni. Praxe byla pro mě velmi zajímavá a poučná.

Včelí mor

(Straka Jaromír, 29. 6. 2009 11:36)

Ano příteli Kalendo souhlasím a proto prosím o poskytnutí tvé mailové adresy abychom mohli pokračovat ve snaze něco s tím dělat. Pis na stras@post.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »