Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je místo pro předávání včelařských zkušeností, pro diskuze na včelařská témata ohledně např. ošetřování včel proti nemocem či péče o včely. V žádném případě diskuse nesmí obsahovat inzerci!  

Prosím o zachování pravidel slušnosti, o zveřejňování jména a příjmení přispívatele. Připomínám, že včelaři se navzájem oslovují jako přítel či přítelkyně, snažme se tyto pojmy v praxi naplnit, a snažme se ve svých příspěvcích nebýt jízliví, a nenapadat se navzájem. 

Pokud máte nějaké připomínky k činnosti základní organizace, tyto, prosím, směřujte přímo výboru základní organizace, např. prostřednictvím jednatele či jiného funkcionáře, případně je předneste na výroční členské schůzi. 

Pokud chcete přispět celým odborným článkem nebo je Váš příspěvek příliš dlouhý, pošlete nám jej na e-mail vcelari@gmail.com a my ho přidáme na stránky. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Jak vyzrát na žlunu

(Straka Jaromír, 12. 5. 2009 6:45)

Pozor, pozor žlunu možná pane James vyřeší Winchester ale způsobí problém se zákonem. Možná toto řešení je možné u vás v USA ale u nás je žluna chráněná tak pozor, toto řešení nedoporučuji.

Jak vyzrat na zlunu.

(jesse james colorado, 11. 5. 2009 20:25)

Zluna zelena latinsky Picus viridis patri do radu splhavcu celedi datlovitych.Je to jeden z nasich nejhezcich datlu.Bohuzel na vcelnici vetsinou neni vitanym hostem.Tam muze zpusobit znacne skody.Problemem je i to ze je ptak velmi plachy a priblizit se k nemu na kratsi vzdalenost neni snadne. Presto nemusi byt z toho pritel Novak smutny.Na zlunu jako datla doporucuji osvedceny recept a tim je opakovaci puska znacky Winchester raze44 a je po problemu.

Jak vyzrat na zlunu.

(jesse james colorado, 11. 5. 2009 20:24)

Zluna zelena latinsky Picus viridis patri do radu splhavcu celedi datlovitych.Je to jeden z nasich nejhezcich datlu.Bohuzel na vcelnici vetsinou neni vitanym hostem.Tam muze zpusobit znacne skody.Problemem je i to ze je ptak velmi plachy a priblizit se k nemu na kratsi vzdalenost neni snadne. Presto nemusi byt z toho pritel Novak smutny.Na zlunu jako datla doporucuji osvedceny recept a tim je opakovaci puska znacky Winchester raze44 a je po problemu.

Seance duben - Prednaska tvorba oddelku

(jesse james colorado, 6. 5. 2009 18:56)

Pratele vcelari,ti kteri jste byli na seanci jste mohli vyslechnout prednasku pritele Jardy Haby o tom jak tvorit oddelky.Toto trapne divadlo nebylo dustojne vcelare jako je pritel Haba. Jardo zamysli se nad sebou.S takovou prednaskou by stebou vsude jinde vybehli.Kdo nechce prednaset at radeji mlci.Timto zdravim vsechny seancniky.

Odmena nebo trest

(jesse james colorado, 6. 5. 2009 11:04)

4.4.2009 jsem se zucastnil prednasky pritele svamberka.Mela to byt odmena pro funkcionare ZOCSV.Na prednasku jsem se tesil stim,ze se dozvim spoustu novych informaci ze zivota vcel.O to vetsi bylo moje zdeseni kdyz jsem zjistil ze cela prednaska je o medu temer pro zacatecniky. Povazuji to za urazku vsach funkcionaru.My nejsme zacatecnici- vzkaz OVCSV-

Proč, včelaři, proč spíte?

(Pavel Šimeček, 22. 4. 2009 22:17)

Tak se nám diskuse na našich stránkách opět proměnila v Šípkovou Růženku, i když návštěv je zde každý den hodně. Takže se ji, i když nejsem princ, pokusím probudit.
Tak jak se Vám letos daří dávat včely do medníků? Opět se letos silně projevila zásada, že včely pro jarní období se dělají v létě předchozího roku. Kdo včely krmil až v srpnu a září, upracoval spoustu zimních dělnic, které mu v tomto překotně se vyvíjejícím jaru chybí. Proto těmto včelařům nyní včelstva stagnují, protože upracované zimní včely rychle odcházejí a náhrada za ně se teprve pomalu rodí.
Také jsem se za dobu svého včelaření ještě nesetkal se zajímavostí, jíž jsem svědkem letos, že v době jarního převěšování plástů do medníku ve včelstvech není jediného trubce. Včelstva zkrátka do konce března plodovala v omezené míře pouze na dělničině a trubci se nyní ještě nestihli vylíhnout.
Jinak připomínám, že pro zájezd k příteli Kolomému (25. července) je k dispozici již posledních 14 míst. O zájezd je nečekaný a mimořádný zájem, proto kdo chce s námi jet a nechce se ocitnout pouze mezi náhradníky, neváhejte s přihláškou.
Přeji všem příjemné a radostné včelaření i diskusi na našich stránkách.

Omluva

(Jaroslav Matoušek, 30. 3. 2009 22:08)

Přátelé,musím se omluvit za nedostatek v křížovce uveřejněné v posledním Zpravodaji zlínských včelařů (č.28 - březen 2009.)Svislé rozdělovací čárky v řádku "N"jsou posunuty o jedno políčko.Správně má být první čárka o jedno políčko vlevo ( tedy mezi sloupci 4 a 5) a třetí o jedno vpravo (tedy mezi sloupci 12 a 13). Díky za pochopení,chybička se vloudila.Jar,Matoušek.

připomínky

(Fr.Novák, 27. 3. 2009 19:47)

Zítra,28.3.09 se ukuteční jarní setkání důvěrníků na myslivecké střelnici na Horákově mlýně.Pokud by někdo z Vás chtěl na tomto setkání přispět konstruktivním příspěvkem k tomu co bychom měli zlepšit,upravit či rozhodnout,přijdte tam a podělte se o naše problémy. Začátek je v 9 hod.,setkání je plánováno do 12 hod.Mám již vytištěné propozice zmiňované soutěže a budou tam k nahlédnutí,které jsem si vyžádal přímo u Agrární komory se sídlem v Kroměříži.Dík Franta

Pavel

(Perla zlínska, 27. 3. 2009 11:31)

Na internetové stránce http://www.kis-zvzk.cz/?path=m9|mt158|mo3910
lze najít tyto dokumenty k soutěži Perla zlínska:
a) metodika
b) příloha B (přihláška)
c) příloha C (čestné prohlášení)
d) příloha D (technická dokumentace).

oprava

(Fr. Novák, 26. 3. 2009 23:15)

Chtěl bych s omluvou upřesnit termín dodání vzorků medů,do soutěže o perlu Zlínského kraje.Př. Vyvlečka přijímá vzorky do 30.4.09!!!!!Zkoušel jsem mu volat na pevnou linku a má ji zrušenou,takže funkční je jen mobil,ten platí.K vzorům je třeba přiložit vyplněnou přihlášku,údajně je na internetu,ale zatím se mi ji nepodařilo najít.Pokud by se to někomu povedlo,dejte to ve známost ,mnohým by to pomohlo.Dík Franta

Mlaceni prazdne slamy

(J.Fuksa, 25. 3. 2009 16:03)

Vazeni pratele vcelari vetsina vasich diskusnich prispevku pripomina mlaceni prazdne slamy.Prosil bych o urcitou kulturu a profesionalitu ve vasich prispevcich.Dekuji

Diskuse není ? /A.Liberová

(Jirka, 16. 3. 2009 21:06)

Neumím tvořit stránky ani nejsem programátor. Ale dle mého soudu se domnívám, že vyjádření osobního názoru snad není v rozporu s mottem v záhlaví. A moc bych se divil, kdyby i ostatním čtenářům vyhovovala konstrukce řazení témat a odpovědí v diskusi, kdy se musíte prohrabovat odkazy a články které nepotřebujete. Ale jak jste napsala, díky poskytovateli s uvedenou možností asi nic moc dělat nelze, než ji akceptovat, nebo hledat jinde a jinak. To ale neznamená, že můj názor je jediný a rozhodující. Proto se i trochu divím / alespoň podle mne /té zbytečně nervní odpovědi. Přeji hezký den. Jirka

Diskuse není?

(A. Liberová, 16. 3. 2009 14:14)

Jirkovi XY: grafika je pevně dána poskytovatelem služby estranky. Pokud chceš vytvořit vlastní stránky pro organizaci na jiné bázi, umíš tvořit stránky, programovat, ráda ti práci s vedením stránek organizace přenechám, klidně hned dnes. Pokud máš námět na obsah stránek, máš plánky úlů, krmítko pana Okála nebo cokoliv zajímavého, pošli materiály na vcelari@gmail.com. Materiály zveřejním. Popř. pokud si vezmeš na starost tvorbu stránek organizace, můžeš na stránky přidávat cokoliv dle vlastního uvážení. Stránky spravuji dle svých možností a chápu, že třeba ty máš schopnosti odborné i časové větší. Můžeš mě kontaktovat a domluvíme se jak ti správu stránek přenechat. Bude to velmi jednoduché.

Různé

(Petr, 16. 3. 2009 13:51)

a) Díky příteli Okálovi za jeho rozhovor v rádiu předminulý týden. Bylo to poučné a profesionální.
b) Díky výboru za zorganizování včelařské přednášky v Regině. Bylo to fajn.

Diskuse není?

(Petr, 16. 3. 2009 13:46)

Jsem rád, že se konečně objevilo v diskuzi pár nových a přitom rozumných řádečků. Plně se stotožňuji s předcházejícím příspěvkem. Jenom bych otočil pořadí důvodů a na první místo bych dal bod číslo 5. Osobně jsem silně znechucen některými osobními útoky a pichlavostí některých přispěvatelů.
Doporučuji nedívat se na to "kdo" píše příspěvek, ale "co" se nám snaží říci. Takto je totiž internet konstruován a s tím je nutné se smířit.
K sobotě: No to byla nádhera, jak nám včeličky vyrazily do světa. Téměř to vypadalo jako by se chtěly rojit. A radostné bylo, že se mnohé vracely obtěžkány pylem. Teď mají před sebou studený týden, ale pak už jaro proukne v plné síle.
Co u nás kvete: talovíny, šafrán(krokusy), lísky jsou již na kvetení připravené ale ještě pyl nepráší.

Diskuse není?

(Jirka, 15. 3. 2009 22:09)

Máš pravdu Franto, že diskuse vázne. jak jsem již dříve napsal/ alespoň já / to přikládám několika věcem.1/Zejména v diskusi není jednoduše přístupné členění,tak jak je tomu u většiny serverů. 2/ Tak se jednotlivé příspěvky vrší na sebe bez ladu a skladu, což ztěžuje nejen orientaci v čase, ale i chuť na něco reagovat. 3/ Včelaři jsou většinou lidé s malou počítačovou gramotností, takže ještě přidejte internetové minimum a máte současný stav. 4/ Navíc mě zde chybí nějaké plánky na konstrukce úlů. / to mě právě zajímá / Nebo např. z poslední sešlosti v Jasené bylo docela zajímavé krmítko pana Okála. 5/ A ty plky o ničem víceméně nikoho nezajímají, takže i ty jistě odrazují konstruktivněji laděné přispěvatele. Nakonec dobrá zpráva, Ve Zlíně a okolí bylo v sobotu 14.3.2009 nádherné odpoledne, takže prolet včel byl významný. Zdraví Jirka

soutěž

(Fr.Novák, 15. 3. 2009 19:00)

Chci upřesnit,že příjem vzorků medu na soutěž,pořádanou agrární komorou soustředuje př.Vyvlečka.Do 30.3.09 je mu třeba odevzdat 0.5 kilogramový vzorek a každý účastník může podat dva rozdílné vzorky.Soutěží se v kategoriích:med květový, smíšený,medovicový/lesní/ a pastový.Spojení na př.Vyvlečku:Vladimír Vyvlečka,Podvesná VI/2047,76001 Zlín,tel.577216975, mob.721708498./Nějak nám ta diskuze vázne?/Dík Novák

Přednáška

(není, 2. 3. 2009 23:51)

No myslím, že autor předešlého komentáře nerozezná rozdíly a dativ a vokativ mu moc neříkají. A pokud chtěl být zase vtipný, tak měl napsat raději nějaký vtip. Přeji hezký den.

Přednáška.

(Straka Jar., 2. 3. 2009 14:55)

Tak nestacím zírat co všechno předseda neví. Nedávno udivoval, že ví kdo je jednooký mnich a ted odhalil, že Petr co se ptá na přednášku je vlastně Petra. Nezbývá než gratulovat . Zdravím Straka

Přednáška

(Pavel Šimeček, 2. 3. 2009 11:16)

Odborná včel.přednáška se uskuteční tuto neděli ve 14.hod.na Regině. Přednašet bude př. Kolínek o získávání včelích produktů a jejich účincích na naše zdraví (asi jich tam bude mít i nějaké ke koupi). Na seanci jsem nebyl,o přednášce jsem hovořil na výročce ale i tak díky Petře za připomenutí - je dobře, když je o ní psáno i zde. Přeji hezký den.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »